4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії
З 2021 року рішенням Верховної Ради України 4 червня запроваджено державний пам’ятний день – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні з початку бойових дій, 14 квітня 2014 року, до кінця 2021 року загинуло 152 дитини і 146 дітей дістали поранення. Після початку повномасштабного вторгнення росії кількість жертв серед дітей збільшується щоденно. І фактичну кількість загиблих і поранених дітей встановити не можливо через активні бойові дії.
Факти вбивств та поранень українських дітей, сексуального насилля над ними, їх депортації та примусового переміщення росією є свідченням геноциду українського народу через дітей та злочинів проти людяності.
Україна робить все можливе для того, щоб зберегти дітей та захистити їх права, попри агресію російської федерації; діти – це майбутнє нації, і державою робиться все для того, щоб забезпечити психологічну, медичну та соціальну підтримку дітей, отримання ними освіти. Насправді українські діти потерпають від рук рашистів з 2014 року.
Єдиний державний портал «Діти війни» створено як інструмент пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації» Міністерством реінтеграції разом з Національним інформаційним бюро за дорученням Офісу Президента України
https://childrenofwar.gov.ua/
«Діти війни» – це єдина платформа, яка надає актуальну та зведену інформацію про дітей, які постраждали внаслідок війни російської федерації проти України (загиблі, поранені, зниклі безвісти, депортовані), та тих, кого вдалося розшукати і врятувати. Кількісні показники щодня оновлюють правоохоронні органи.
«Діти війни» – це універсальний канал звʼязку з правоохоронними органами: Національною поліцією України, Офісом Генерального прокурора, а також з Національним інформаційним бюро.
Тут ви можете повідомити:
– про дитину, яка загубилася;
– про злочин, скоєний проти дитини;
– якщо ви знайшли дитину без супроводу дорослих;
– якщо вам відомо про факт депортації дитини;
– про примусову зміну громадянства та документів дитини;
– про інші порушення прав дитини під час війни.
Реєструйте на сайті звернення за фактом будь-якого порушення прав і свобод дитини – ваші запити автоматично отримають та опрацюють відповідні відомства.
Скористайтеся цим порталом – і, можливо, саме ви збережете дитині життя!
Інформаційно-аналітичну підтримку надає проєкт Уряду Канади «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що здійснюється компанією Alinea International Ltd.