Для здобувачів освіти за кордоном

Міністерство освіти і науки затвердило типову освітню програму, яка передбачає вивчення предметів українознавчого компонента для дітей, які перебувають за кордоном і навчаються в місцевих школах. Ця програма є частиною плану МОН щодо зменшення навчального навантаження на українських дітей за кордоном.
Міністерство запровадило модель, за якою учні за кордоном зможуть складати для річного оцінювання тільки предмети українознавчого компонента й матимуть змогу вивчати їх дистанційно у спеціально визначених школах. За інші предмети, такі як математика, природничі науки тощо, українська школа виставлятиме оцінки відповідно до довідки із закордонної школи.

Як почати вчитися дистанційно


  1. Оберіть базовий заклад Донецької області, де навчатимуть за програмою українознавчого компонента: Опорний заклад загальної середньої освіти імені Василя Стуса Краматорської міської ради Донецької області (e-mail: sch_8@ukr.net, сайт: www.kramozzso.ho.ua).
  2. Електронною поштою подайте до закладу необхідні для вступу документи (на e-mail sch_8@ukr.net).
  3. Протягом 1-2 днів Ви будете зараховані до закладу до дистанційного класу, зареєстровані на платформі уроків www.eschool.dn.ua та отримаєте доступ за логіном та паролем, які заклад надає вам автоматично (читати нижче розділ Доступ до дистанційної платформи E-school).
  4. Всі курси предметів українознавчого компоненту та сторінку класного керівника ви будете бачити на своїй Особистій сторінці.
  5. Після успішного закінчення навчання ви отримаєте свідоцтво про освіту державного зразка України.

Перелік документів для зарахування до закладу на дистанційне навчання для учнів, які здобувають освіту одночасно за кордоном та в Україні


Увага! 

Документи надсилати електронною поштою на e-mail закладу sch_8@ukr.net
  1. Заява (бланк заяви в текстовому файлі => завантажити).
  2. Свідоцтво про народження дитини (обов’язково), паспорт, ідентифікаційний код.
  3. Фото.
  4. Електронна пошта Gmail (для реєстрації на дистанційній платформі уроків eschool.dn.ua) (увага! для кожного учня унікальна поштова адреса).
  5. Для учнів 10, 11 класів копію свідоцтва про базову середню освіту України (9 клас).
  6. Довідка про навчання із закладу освіти за кордоном.
  7. Документ, що підтверджує місце проживання за кордоном (прописка).

З усіх питань звертатися до заступника директора: 

Машкіна Наталія Олексіївна, моб.тел./Viber (050)702-57-04, e-mail: mna_29@ukr.net

Доступ до дистанційної платформи E-school eschool.dn.ua


  1. Ви САМОСТІЙНО заходите на платформу E-school і починаєте навчання через 2-3 дні після подання заяви до нашого закладу. Сайт https://eschool.dn.ua, на Головній сторінці зверху кнопка Особистий кабінет (Вхід).
  2. Перший вхід на платформу здійснюється так: ім’я входу та пароль однакові – це логін електронної пошти маленькими літерами (логін @gmail.com), тобто те, що пишуть до символа @.
  3. Перший раз зайшовши на сайт, система може запросити змінити пароль. Змінюємо, не забуваємо запам’ятати чи записати його!
  4. *Як користувачу платформи самостійно змінити свій пароль. Зправа вверху клікнути на іконці користувача – команда Уподобання – Обліковий запис користувача, Змінити пароль.

З питань реєстрації, входу та роботи на платформі звертатися до системного адміністратора, учителя інформатики: 

Воробйова Євгенія Олександрівна, моб.тел./Viber (050)290-72-47, e-mail: vorjane7@gmail.com.

Нормативно-правова база дистанційного навчання для учнів, які здобувають освіту одночасно за кордоном та в Україні


  • Про забезпечення навчання учнів, які виїхали з України внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації і здобувають освіту в закладах освіти країни перебування та України (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 вересня 2023 р. за № 1535/40591) => переглянути.
  • Про затвердження типової освітньої програми для навчання дітей, які виїхали з України внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації і здобувають освіту одночасно в закладах освіти країни перебування та України => переглянути.
  • Повний перелік шкіл, де навчатимуть за програмою українознавчого компонента.