23 травня – День Героїв23 травня – День Героїв

Щорічно 23 травня українці відзначають неофіційне свято – День Героїв України. Цього дня Україна вшановує пам’ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято – багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.
День Героїв 23 травня був заснований в 1941 році Організацією українських націоналістів (ОУН). День цей обрали невипадково: 23 травня 1938 року був убитий полковник армії УНР, державний, військовий і політичний діяч Євген Коновалець, один з головних ідеологів українського націоналізму.
Починаючи з 1992 року свято ставало все більш популярним. У День Героїв вітають усіх, хто з ризиком для життя боровся за українську незалежність, а також віддають шану загиблим. Дата присвячена всім українським воїнам-лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям та воїнам армій УНР та УПА, а тепер ще воїнам АТО та російсько-української війни.

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті

https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/23-travnya-den-geroyiv

Історії сучасних героїв, які після 24 лютого стали на захист України

https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/23-travnya-den-geroyiv-istoriyi-suchasnyh-geroyiv

21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті

https://uinp.gov.ua/vchinformaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-zhertv-politychnyh-represiy

До Дня пам’яті та примиренняДо Дня пам’яті та примирення

Щороку 8 травня згідно із Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна разом із європейською спільнотою відзначає День пам’яті та примирення. Цього року Україна вдруге зустріне його в умовах повномасштабної збройної агресії Росії, яка супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва російської федерації. Пропонуємо ознайомитися з матеріалами, розробленими Українським інститутом національної пам’яті.

До Дня українського добровольцяДо Дня українського добровольця

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Цей день встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року № 1822-VII на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. 

Читати більше

https://sites.google.com/view/14-03-23/1

До Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту 27 січняДо Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня

Віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».

Інструкція «Як користуватися матеріалами виставки».
Крок 1: перейдіть за посиланням https://memory.kby.kiev.ua/ на сайт проєкту, клікніть на напис «Віртуальна виставка».
Крок 2: Ви потрапили у вступний розділ виставки. Подивиться 3D панораму. Натисніть на вікно у верхньому правому кутку та прослухайте коментар екскурсовода.
Крок 3: натисніть на жовту крапку на схемі виставки (у нижньому лівому кутку) та перейдіть до наступного розділу. Зверніть увагу, що краще обирати наступну крапку / розділ за годинниковою стрілкою.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народуВшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських
життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом
Українського народу.

Проєкт «Голодомор не зламав» розповідає про людей, які пережили Голодомор і не
тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно. Вони зуміли реалізувати себе,
попри травму пережитого у 1932–1933 роках і всупереч несприятливим обставинам радянської
дійсності наступних років. Вони стали художниками, письменниками, досягли успіхів у науці
тощо.

21 листопада – День Гідності та Свободи21 листопада – День Гідності та Свободи

21 листопада, у День гідності й свободи, українців та весь демократичний світ закликають пов’язати жовту стрічку, викласти у соцмережі фото з нею та хештегом #ЖовтаСтрічка, щоб підтримати опір на окупованих територіях.

Попри постійну загрозу життю, викрадення й тортури активісти руху громадського спротиву «Жовта стрічка» продовжують підпільний протест окупантам. На вулицях міст з’являються проукраїнські плакати та графіті, а на парканах та деревах пов’язують жовті стрічки як символ опору російській окупації.

9 листопада – День української мови та писемності9 листопада – День української мови та писемності

Всеукраїнський радіодиктант завжди був символом нашої єдності, але цього року він був важливий для нас як ніколи раніше, бо сьогодні ми особливо гостро відчуваємо й точно знаємо, як важливо нам бути єдиними, щоб продовжувати жити й перемогти зло.