До Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту 27 січняДо Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня

Віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».

Інструкція «Як користуватися матеріалами виставки».
Крок 1: перейдіть за посиланням https://memory.kby.kiev.ua/ на сайт проєкту, клікніть на напис «Віртуальна виставка».
Крок 2: Ви потрапили у вступний розділ виставки. Подивиться 3D панораму. Натисніть на вікно у верхньому правому кутку та прослухайте коментар екскурсовода.
Крок 3: натисніть на жовту крапку на схемі виставки (у нижньому лівому кутку) та перейдіть до наступного розділу. Зверніть увагу, що краще обирати наступну крапку / розділ за годинниковою стрілкою.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народуВшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських
життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом
Українського народу.

Проєкт «Голодомор не зламав» розповідає про людей, які пережили Голодомор і не
тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно. Вони зуміли реалізувати себе,
попри травму пережитого у 1932–1933 роках і всупереч несприятливим обставинам радянської
дійсності наступних років. Вони стали художниками, письменниками, досягли успіхів у науці
тощо.

21 листопада – День Гідності та Свободи21 листопада – День Гідності та Свободи

21 листопада, у День гідності й свободи, українців та весь демократичний світ закликають пов’язати жовту стрічку, викласти у соцмережі фото з нею та хештегом #ЖовтаСтрічка, щоб підтримати опір на окупованих територіях.

Попри постійну загрозу життю, викрадення й тортури активісти руху громадського спротиву «Жовта стрічка» продовжують підпільний протест окупантам. На вулицях міст з’являються проукраїнські плакати та графіті, а на парканах та деревах пов’язують жовті стрічки як символ опору російській окупації.

9 листопада – День української мови та писемності9 листопада – День української мови та писемності

Всеукраїнський радіодиктант завжди був символом нашої єдності, але цього року він був важливий для нас як ніколи раніше, бо сьогодні ми особливо гостро відчуваємо й точно знаємо, як важливо нам бути єдиними, щоб продовжувати жити й перемогти зло.

День Українського ДержавотворенняДень Українського Державотворення

28 липня Україна щорічно відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Української Державності https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/muzeynykam/informaciyni-materialy/informaciyni-materialy-ukrayinskogo-instytutu-nacionalnoyi-pamyati-do-dnya-ukrayinskoyi-derzhavnosti.

Комунальний позашкільний навчальний заклад «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» в межах проєкту Донецької ОДА “Донеччани-державотворці” створив вебвітрину https://sites.google.com/view/historylab/28-07-2022. На ній розміщені матеріали про перебування на землях Донеччини державотворців князівських часів Володимира Мономаха, Ігоря Святославича, Данили Галицького; про існування Кальміуської паланки – частини козацької республіки – Вольностей Війська Запорозького низового, донеччан – учасників українського визвольного руху початку ХХ ст. (М. Чернявський, військові М. Шаповал, І. Миколаєнко та ін.), учасників дисидентського руху (І. Дзюба, О. Тихий, В. Стус) та національно-демократичних організацій доби “перебудови”, які наближували проголошення незалежності України (В. Білецький, М. Тищенко, В. Задунайський).
Знайомтеся з цікавими матеріалами та беріть участь у онлайн-вікторині за цими матеріалами за зразком “Хто хоче стати мільйонером?” https://learningapps.org/watch?v=px4mc85dc22.

Зі святом Останнього дзвоника!Зі святом Останнього дзвоника!

Любі учні, батьки та вчителі, радо вітаємо Вас із завершенням 2021-2022 навчального року! Бажаємо мирного й сонячного літа, гарного відпочинку й позитивних вражень, спокою й рівноваги, віри й натхнення, а також ентузіазму й цілеспрямованості на новий 2022-2023 навчальний рік! З надією та любов’ю чекаємо зустрічі на рідному подвір’ї, щоб разом почути мелодію шкільного дзвоника.

День пам’яті жертв політичних репресійДень пам’яті жертв політичних репресій

15 травня – День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій та привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
За період з початку 1920-х і до кінця 1980-х років, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 млн осіб. Величезна кількість з них була розстріляна, решта пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори.
Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо важкою і болючою спадщиною минулого є масові репресії, що здійснювалися сталінським режимом і його поплічниками в Україні в 1930-х роках. Наприклад, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу.
День пам’яті жертв політичних репресій у нинішній воєнний час для українців є надзвичайно символічним, адже вказує на категоричне неприйняття цивілізованим світом таких проявів тоталітарного правління, як голодомори, депортації, політичні переслідування чи цькування за соціальними й іншими ознаками, і тим більше фізичне знищення людей.
Натомість нинішня путінська росія потворно наслідує усі ці ганебні методи, фактично вчиняючи геноцид українського народу у XXI столітті на українських землях. Тож, пам’ятаючи про уроки історії, Україна разом з усім демократичним світом стоїть на захисті загальнолюдських цінностей, демонструє надзусилля в боротьбі проти вторгнення московської держави, вибиваючи окупанта з наших земель та виборюючи тим самим мир у всьому світі.

Матеріали Українського інституту національної памяті => https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-zhertv-politychnyh-represiy