У вівторок 11 червня о 16.00 відбудуться збори для учнів екстернату 9 та 11 класів за покликанням https://meet.google.com/umi-vhjr-xgb.
Категорія: Увага!
24-30 квітня – Всесвітній тиждень імунізації24-30 квітня – Всесвітній тиждень імунізації
З метою підвищення обізнаності громадян про важливість імунізації в державі створено Національний портал з імунізації в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який реалізується за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ => https://vaccine.org.ua/.
Відеогід Національним порталом імунізації можна знайти тут: https://drive.google.com/file/d/1fASuQanV51EwG1D886nwJP9HxCDL7bFx/view?usp=drive_link.
10 ФАКТІВ ПРО ВАКЦИНИ => https://vaccine.org.ua/2024/04/15/10-faktiv-pro-vakczyny/.
Сприяємо підвищенню рівня обізнаності молоді у кіберсферіСприяємо підвищенню рівня обізнаності молоді у кіберсфері
Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки “Я. Безпека. Кіберпростір”.
На уроці ви дізнаєтеся:
❓як атакують хакери, зокрема і російські, та як можуть використати молодь для досягнення своїх цілей (спойлер – мішенню може бути кожен!);
❓як захистити себе і своїх близьких від кіберзагроз;
❓як кібергігієна може врятувати ваші особисті дані та гроші;
❓як користуватися інтернетом безпечно – та багато іншої корисної інформації.
Крім того, пройдіть тест та перевірте ваші кіберзнання => https://cybermonth.cip.gov.ua/everyone/cyber-test/index.html.
Реєстрація на НМТ-2023Реєстрація на НМТ-2023
Реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті триватиме з 3 квітня до 3 травня. Щоб зареєструватися, потенційному вступнику / потенційній вступниці потрібно за допомогою спеціального сервісу на вебсайті Українського центру створити персональний кабінет/.
Подробиці тут https://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi-2/
Питання праці серед дітей та молодіПитання праці серед дітей та молоді
Право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку громадянин, зокрема і неповнолітній, обирає собі вільно, визначено статтею 43 Конституції України.
Статтею 32 Цивільного кодексу України встановлено, що неповнолітніми вважаються особи віком від 14 до 18 років.
Перш за все, пунктом 5 частини 1 статті 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) встановлено, що з неповнолітніми працівниками трудові договори обов’язково укладаються в письмовій формі.
Також, неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України (стаття 187 КЗпП України).
Слід також знати, що для осіб, які не досягли 18 років при прийнятті на роботу не встановлюється випробувальний термін (частина3 статті 26 КЗпП України).
Пунктом 1 частини першої статті 51 КЗпП України для неповнолітніх працівників встановлено скорочену тривалість робочого часу: для працівників віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.
Статтею 75 КЗпП України та частиною восьмою статті 6 Закону України «Про відпустки» становлено, що для неповнолітніх працівників, які не досягли вісімнадцятирічного віку, тривалість щорічної основної відпустки становить 31 календарний день. Щорічна основна відпустка повної тривалості надається неповнолітньому працівникові за його бажанням у зручний для нього час.
КЗпП України та Закон України про охорону праці забороняють залучати неповнолітніх працівників до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні; застосовувати працю неповнолітніх осіб на важких роботах та на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах; залучати неповнолітніх осіб до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.
Гарантії щодо праці неповнолітніх зберігаються і під час воєнного стану.
Вступні випробування в 2023 роціВступні випробування в 2023 році
Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію. Абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.
НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
Із міркувань безпеки ухвалено таке рішення: НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.
Реєстрація для участі в оцінюванні проходитиме у квітні. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить безпаперову реєстрацію. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи. Усі етапи реєстрації будуть докладно описані на сайті Центру.
Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – в червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, ми повідомимо згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.
Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав.
Завантажити інфографіку у форматі PDF.
Читати більше https://testportal.gov.ua/yakymy-budut-vstupni-vyprobuvannya-v-2023-rotsi/
Зарахування до 1-х класівЗарахування до 1-х класів
Зарахування до 1-А класу за програмою “Інтелект України”.